Bloei- en groeihoogte
90 - 100 cm
Plantdiepte
10 - 15 cm
Plantafstand
20 - 25 cm
Bij- en vlinder lokkend
Ja
Geschikt voor in pot
Nee
Hert en knaagdier bestendig
Ja
Geurend
Ja
Geschikt als snijbloem
Ja

Deze Fritillaria imperialis Rubra keizerskroon bloeit met haar oranjerode hangende bloemen prachtig in de maanden april en mei. Ze wil graag in de volle zon staan of een plek waar ook nog halfschaduw is, en een bodem die goed waterdoorlatend is, en deze elegante dame zal groeien minstens 90 tot 100 cm hoog moet ze makkelijk kunnen halen.

Een geweldige Keizerskroon die haar sporen allang heeft verdient, ze is familie van de Lelie en dat zie je ook wel. Haar uiterlijk doet letterlijk de kroon op, en met haar klokvormige vormen is zij een herkenbare bloem. Van deze keizerlijke plant kun je eindeloos genieten, eenmaal geplant komt zij snel naar buiten met haar imposante uiterlijk, zij is één van de mooiste en grootste bloembollen. 

 

jan
feb
mrt
apr
mei
juni
juli
aug
sep
okt
nov
dec
  • Bloemperiode
  • Plantperiode

Soort Fritillaria
Type bol Imperialis
Bloemkleur Oranje, Rood
Per verpakking 1
Bloeiperiode april, mei
Bloei- en groeihoogte 90 - 100 cm
Standplaats / plantpositie Halfschaduw, Volle zon
Plantdiepte 10 - 15 cm
Plantafstand 20 - 25 cm
Hardheidszone 5, 6, 7, 8, 9
Aantal per m² 20
Bol/knol maat 20/24
Verwildering Nee
Winterhard ja
Geschikt voor in pot Nee
Geschikt als snijbloem Ja
Bij- en vlinder lokkend Ja
Hert en knaagdier bestendig Ja
Geurend Ja
Geleverd als Bloembol / Knol

Overige informatie

  • Maak eerst de grond waar de fritillariabollen geplant zullen worden goed los. Dan is de grond makkelijker te bewerken.
  • Graaf een gat en zorg dat het 2 tot 3 keer zo diep is als de hoogte van de bollen. Zorg dat de afstand tussen de bollen 2 keer zo groot is als de diameter van de bollen.
  • Plant de bloembollen in het gat met de puntige kant naar boven of met de wortelbasis naar beneden. 
  • Bedek de fritillariabollen met aarde en geef ze goed water.

Voorjaarsbloeiers en Amaryllissen
Pre-orders plaatsen is mogelijk vanaf juni t/m eind augustus, tenzij anders aangegeven, en worden verzonden in de eerste helft van september. Pre-orders met voorjaarsbloeiers èn Amaryllis versturen we samen in de eerste helft van Oktober.
Alle orders die vanaf de tweede helft van september t/m eind december op werkdagen voor 12:00 besteld worden, worden dezelfde werkdag nog verzonden.
Wax Amaryllissen zijn beschikbaar vanaf half september t/m eind februari.
Zomerbloeiers en vaste planten
Pre-orders plaatsen voor Zomerbloeiers is mogelijk vanaf begin januari t/m eind februari, deze worden in de eerste helft van maart verstuurd.
Alle orders die vanaf half maart t/m eind mei op werkdagen voor 12:00 besteld worden, worden dezelfde werkdag nog verzonden. 
Vaste planten in kwekerspot
Vaste planten in kwekerspotten zijn te pre-orderen van half januari tot eind februari. Verzending vindt plaats in de eerste helft van maart.
Alle bestellingen die tijdens het plantseizoenen op werkdagen voor 12:00 besteld worden, worden dezelfde werkdag nog verzonden. De plantseizoenen zijn van half maart tot mei en van half september tot eind november.

Customers also viewed

Pre-Order
Pre-Order
Pre-Order
Pre-Order
Pre-Order
Pre-Order
Narcis Tahiti
€ 8,99
Pre-Order
Pre-Order